Muhasebecinin bankadan çekip araca koyduğu 820 bin lira bu türlü çalındı

on

ADANA (İHA) - Adana'da bir firmanın muhasebecisinin bankadan çekip hafif ticari araca koyduğu 820 bin lira para çalındı. Hırsızlık anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Edinilen bilgiye nazaran olay, merkez Seyhan ilçesine bağlı Yeşiloba Mahallesi ATİKOP Toptancılar Sitesi'nde geçen 31 Mart Perşembe günü öğlen saatlerinde meydana geldi. Argümana nazaran, plastik firması sahibi Ali Başak (32) muhasebecisi E.P.'yi sitede bulunan bir bankadan 820 bin lira para çekmesi için gönderdi.

Bankaya giden E.P., parayı çekip 01 HP 286 plakalı şirkete ilişkin hafif ticari aracın ön koltuğuna koydu. Bu sırada E.P., parada bir ölçü eksik olduğunu fark edip tekrar bankaya girdi. E.P.'yi takip eden kimliği bilinmeyen bireyler de aracın yanına yaklaşıp argümana nazaran kilitli olmayan aracın sürücü kapısını açıp yolcu koltuğunda bulunan 820 bin lirayı alarak kayıplara karıştı.

Bankadan dönünce parayı araçta göremeyen E.P. durumu evvel polis takımlarına akabinde patronu Ali Başak'a bildirdi. Olay yerine gelen polis takımları bankanın güvenlik kamerası kayıtlarından hırsızlığı gerçekleştiren bireylerin kullandığı aracı ve plakasını belirleyip parmak izi araştırması yaptı.

Uydurma plakalı 2 araç kullanmışlar

"Muhasebecimi takip etmişler"

İş adamı Ali Başak, "Yıllardır yanımda çalışan muhasebecimi bankaya para çekmesi için gönderdim. Muhasebecim bankadan parayı çekip otomobile koyuyor. Akabinde da paranın bir ölçü eksik olduğunu fark edip parayı otomobilde bırakıp geri bankaya dönüyor. Muhasebecim bankaya döndüğünde ise onu takip eden bireyler beyaz bir otomobille yaklaşıp aracın içerisindeki parayı alıp kaçıyorlar" diye konuştu.

Olayı gerçekleştiren şahısların geçersiz plaka kullandığını da belirten Başak, "820 bin liramız çalındı. Kaybımız çok büyük. Bir an evvel hırsızların bulunmasını istiyoruz" dedi. - ADANA

İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa