Unreal Engine 5 ile geliştirilecek yeni Tomb Raider oyunu geliyor

on

Tanınan aksiyon-macera oyunu Tomb Raider'ın yeni oyununun geleceği duyuruldu. Ana karakterimiz Lara Croft'un bir sonraki macerası Epic Games'in piyasaya sürdüğü Unreal Engine 5 oyun motoru ile geliştirileceği bildirildi.

YENİ TOMB RAIDER OYUNU GELİYOR

Tomb Raider'ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Crystal Dynamics, Unreal'ın geleceği ve öykü anlatımımızı bir sonraki düzeye taşımamıza nasıl yardımcı olacağı konusunda inanılmaz derecede heyecanlı. Bu nedenle bir sonraki Tomb Raider oyunumuzun Unreal Engine 5 üzerine kurulduğunu duyurmaktan gurur duyuyoruz!" kelamlarına yer verdi.

Ayrıyeten Crystal Dynamics ve Tomb Raider'ın yayıncısı Square Enix, yeni oyun hakkında bir vakit çizelgesi, görsel yahut bir teaser paylaşmadı. Lakin, Crystal Dynamics'in duyurusun akabinde bir öbür açıklama da Days Gone'un geliştirilmesine öncülük eden Jeff Ross'tan geldi.

Jeff Ross'un Twitter hesabından paylaştığı tweet'te Crystal Dynamics'te tasarım yöneticisi olarak çalıştığını duyurdu ve "Projeden ve bilhassa de nitekim olağanüstü insanlardan oluşan takımdan heyecan duyduğumdan öbür söyleyebileceğim tek şey bu." dedi.

https://twitter.com/gamegarcom/status/1509444476061855745