Zafer Partisi başkanı Ümit Özdağ’dan cumhurbaşkanı adaylığı çıkışı: Mansur Yavaş’ı vazifeye çağırıyoruz

on

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, katıldığı canlı yayında cumhurbaşkanı adayını açıkladı. Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş'ı vazifeye çağırdıklarını belirten Özdağ mevzu hakkında "Bundan sonra karar Mansur Yavaş'ındır" sözlerine yer verdi.

"MANSUR YAVAŞ'I VAZİFEYE ÇAĞIRIYORUZ"

Mansur Yavaş'ın seçim sonrası oluşacak geçiş periyodunu yönetebilecek önderlerden biri olduğunu belirten Özdağ "Biz Zafer Partisi olarak bir yumuşak geçişi yönetebilecek ve halkın her kesitinden oy alabilecek kişinin Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş olduğunu gördük. Biz Zafer Partisi olarak Mansur Yavaş'ı misyona çağırıyoruz." dedi.

Ümit Özdağ

ABB ADAYLIK TEZLERİNİ YALANLADI

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından dün yapılan açıklamada Mansur Yavaş'ın adaylık savları yalanlanmıştı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla Bağlantılar Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanı adaylığı argümanlarının gerçeği yansıtmadığını belirterek "Bazı toplumsal medya hesapları ve haber sitelerinde Liderimiz Sn. Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında spekülatif haberler yer almaktadır. Bu haberlerle hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır." sözlerine yer vermişti.